امروز:

زندگینامه شهید حاج حسین خرازی

» نوع مطلب : زندگینامه ،دفاع مقدس ،

زندگینامه شهید حاج حسین خرازی

سردار رشید اسلام شهید حاج حسین خرازى به سال ۱۳۳۶ در یکى از محله‌هاى مستضعف‌نشین شهر شهیدپرور اصفهان بنام کوى کلم در خانواده‌اى آگاه، متقى و باایمان متولد شد. از همان آغاز کودکى باهوش و مودب بود. در دوران کودکى به دلیل مداومت پدر بر حضور در نماز جماعت و مراسم دینى، او نیز به این مجالس راه پیدا کرد.
از آنجا که والدین او براى تربیت فرزندان اهتمام زیادى داشتند، او را به دبستانى فرستادند که معلمانش افرادى متعهد، پایبند و مراقب امور دینى و اخلاقى بچه‌ها بودند. علاوه بر آن اکثر اوقات، پس از خاتمه تکالیف مدرسه به همراه پدر به مسجد محله – معروف به مسجد سید – مى‌رفت و به خاطر صداى صاف و پرطنینى که داشت، اذان‌گو و مکبر مسجد شد .


عکسهای از فرمانده های دفاع مقدس

حسین در زمان فراگیرى دانش کلاسیک، لحظه‌اى از آموزش مسائل دینى غافل نبود. به تدریج نسبت به امور سیاسى آشنایى بیشترى پیدا کرد و در شرایط فساد و خفقان دوران طاغوت گرایش زیادى به مطالعه جزوه‌ها و کتب اسلامى و انقلابى نشان داد. در سال ۱۳۵۵ پس از اخذ دیپلم طبیعى به سربازى اعزام شد. در مشهد ضمن گذراندن دوران سربازى، فعالانه به تحصیل علوم قرآنى در مجامع مذهبى مبادرت ورزید. طولى نکشید که او را به همراه عده‌اى دیگر به اجبار به عملیات سرکوبگرانه ظفار (عمان) فرستادند. حسین از این کار فوق‌العاده ناراحت بود و با آگاهى و شعور بالاى خود نماز را در آن سفر تمام مى‌خواند. وقتى دوستانش علت را سئوال کردند در جواب گفت: این سفر، سفر معصیت است و باید نماز را کامل خواند .
در سال ۱۳۵۷ به دنبال صدور فرمان حضرت امام خمینى مبنى بر فرار سربازان از پادگانها و سربازخانه‌ها، او و برادرش هر دو از خدمت سربازى فرار کردند و به خیل عظیم امت اسلامى پیوستند. آنها در این مدت، دائما در تکاپوى کار انقلاب و تشکل انقلابیون محل بودند.
شهید حاج حسین خرازى از همان آغاز پیروزى انقلاب اسلامى درگیر فعالیت در کمیته انقلاب اسلامى، مبارزه با ضد انقلاب داخلى و جنگهاى کردستان بود و لحظه‌اى آرام نداشت. به خاطر روحیه نظامى و استعدادى که در این زمینه داشت، مسئولیتهایى را در اصفهان پذیرفت و با شروع فعالیت ضد انقلابیون در گنبد، ماموریتى به آن خطه داشت. دشمن که هر روز در فکر ایجاد توطئه علیه انقلاب اسلامى بود، غائله کردستان را آفرید و شهید حاج حسین خرازى در اوج درگیریها، زمانى که به کردستان رفت، بعد از رشادتهایى که در زمینه آزاد کردن شهر سنندج (همراه با شهید على رضاییان فرمانده قرارگاه تاکتیکى حمزه) از خود نشان داد در سمت فرماندهى گردان ضربت که قویترین گردان آن زمان محسوب مى‌شد وارد عمل گردید و در آزادسازى شهرهاى دیگر از قبیل دیواندره، سقز، بانه، مریوان و سردشت، نقش موثرى را ایفا نمود و با تدابیر نظامى، بیشترین ضربات را به ضد انقلاب وارد آورد.
شهید خرازى با شروع جنگ تحمیلى بنا به تقاضاى همرزمان خود پس از یکسال خدمت صادقانه در کردستان راهى خطه جنوب شد و به سمت فرمانده اولین خط دفاعى که در برابر عراقیها در جاده آبادان – اهواز در منطقه دارخوین تشکیل شده بود – و بعدا در میان رزمنگان اسلام به خط شیر معروف شد – منصوب گشت. خطى که نه ماه در برابر مزدوران عراقى دفاع جانانه‌اى را انجام داد و دلاورانى قدرتمند را تربیت کرد.
در عملیات شکست حصر آبادان، فرماندهى جبهه دارخوین را به عهده داشت و دو پل حفار و مارد را – که عراقیها با نصب آن دو پل بر روى رود کارون آبادان را محاصره کرده بودند – به تصرف درآوردند .
حسین خرازی
شهید خرازى در آزادسازى بستان بهترین مانور عملیاتى را با دور زدن دشمن از چزابه و تپه‌هاى رملى و محاصره کردن آنها در شمال منطقه بستان انجام داد. پس از عملیات پیروزمند طریق‌القدس بود که تیپ امام حسین (ع) رسمیت یافت.
در عملیات فتح‌المبین دشمن را در جاده عین‌خوش با همان تدبیر فرماندهى‌اش حدود ۱۵ کیلومتر دور زد و آنها را غافلگیر نمود.
یگان او در عملیات بیت‌المقدس جزو اولین لشگرهایى بودند که از رود کارون عبور کردند و به جاده اهواز خرمشهر رسیدند و در آزادسازى خرمشهر نیز سهم بسزایى داشت. از آن پس در عملیاتهاى مختلف همچون رمضان، والفجر ۴ و خیبر در سمت فرماندهى لشکر امام حسین (ع) به همراه رزمندگان دلاور آن لشکر، رشادتهاى بسیارى از خود نشان داد. در عملیات خیبر که توام با صدمات و مشقات زیادى بود دشمن، منطقه را با انواع و اقسام جنگ‌افزارها و بمب‌هاى شیمیایى مورد حمله قرار داده بود، اما شهید خرازى هرگز حاضر به عقب‌نشینى و ترک موضع خود نشد، تا اینکه در این عملیات یک دست او در اثر اصابت ترکش قطع گردید و پیکر زخم خورده او به عقب فرستاده شد
.
از بیمارستان یزد – همانجایى که بسترى بود – به منزل تلفن کرد و به پدرش گفت: “من مجروح شده‌ام و دستم خراشى جزیى برداشته، لازم نیست شما زحمت بکشید و به یزد بیایید، چون مسئله چندان مهمى نیست. همین روزها که مرخص شدم خودم به دیدارتان مى‌آیم.” در عملیات کربلاى ۵ در جلسه‌اى با حضور فرماندهان گردانها و یگانها از آنان بیعت گرفت که تا پاى جان ایستادگى کنند و گفت: “هر کس عاشق شهادت نیست از همین حالا در عملیات شرکت نکند، زیرا که این یکى از آن عملیات‌هاى عاشقانه است و از حسابهاى عادى خارج است.”
لشگر او توانست با عبور از خاکریزهاى هلالى که در پشت نهر جاسم از کنار اروندرود تا جنوب کانال ماهى ادامه داشت شکست سختى به عراقیها وارد آورند.
او با آنکه یک دست بیشتر نداشت، ولى با جنب و جوش و تلاش فوق‌العاده‌اش هیچ‌گاه احساس کمبود نمى‌کرد و براى تامین و تدارک نیروهاى رزمنده در خط مقدم جبهه تلاش فراوانى مى‌نمود .
در بسیار از عملیاتها حاج حسین مجروح شد، اما براى جلوگیرى از تضعیف روحیه همرزمانش حاضر نمى‌شد به پشت جبهه انتقال یابد.
این سردار بزرگ در روز هشتم اسفند ۱۳۶۵ در جوار قرب الهى ماوا گزید.
رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا در مورد ایشان مى‌فرمایند: او (حسین خرازى) سردار رشید اسلام و پرچمدار جهاد و شهادت بود که با ذخیره‌اى از ایمان و تقوا و جهاد وتلاش شبانه‌روزى براى خدا و نبرد بى‌امان با دشمنان اسلام، در آسمان شهادت پرواز کرد و بر آستان رحمت الهى فرود آمد و به لقاءالله پیوست .

حسین خرازی،زندگینامه حسین خرازی،وصیتنامه شهید حسین خرازی

خصوصیات برجسته شهید

شهید خرازی با قرآن و مفاهیم آن مانوس بود و قرآن را با صدای بسیار خوبی قرائت می‌كرد. روزهای عاشورا با پای برهنه به همراه برادران رزمنده خود در لشكر امام حسین(ع) در بیابانهای خوزستان به سینه‌زنی و عزاداری می‌پرداخت و مقید بود كه شخصاً در این روز زیارت عاشورا بخواند. او علاوه بر داشتن تدبیر نظامی، شجاعت كم‌نظیری داشت. با همه مشكلات و سختیها، در طول سالیان جنگ و جهاد از خود ضعفی نشان نداد. قاطعیت و صلابتش برای همه فرماندهان گردانها و محورها، نمونه و از ابهت فرماندهی خاصی برخوردار بود. حساسیت فوق‌العاده‌ای نسبت به مصرف بیت‌المال داشت، همیشه نیروها را به پرهیز از اسراف سفارش می‌كرد و می‌گفت: وسایل و امكاناتی را كه مردم مستضعف دراین دوران سخت زندگی جنگی تهیه می‌كنند و به جبهه می‌فرستند بیهوده هدر ندهید، آنچه می‌گفت عامل بود، به همین جهت گفتارش به دل می‌نشست. حاج حسین معتقد به نظم و ترتیب در امور و رعایت انضباط نظامی بود و از اهتمام به آموزش نظامی برادران و تربیت كادرهای كارآمد غافل نبود. نیمه‌های شب اغلب از آسایشگاهها و محلهای استقرار نیروی لشكر سركشی نموده و حتی نحوه خوابیدن آنها را كنترل می‌كرد. گاه، اگر پتوی كسی كنار رفته بود با آرامش تمام آن را بر روی او می‌كشید. او به وضع تداركات رزمندگان به صورت جدی رسیدگی می‌كرد. 

شهید خرازی یك عارف بود. همیشه با وضو بود. نمازش توام با گریه و شور و حال بود و نماز شبش ترك نمی‌شد. او معتقد بود: هرچه می‌كشین و هرچه كه به سرمان می‌آید از نافرمانی خداست و همه، ریشه در عدم رعایت حلال و حرام خدا دارد. دقت فوق‌العاده‌ای در اجرای دستورات الهی داشت و این اعتقاد را بارها به زبان می‌آورد كه: سهل‌انگاری و سستی در اعمال عبادی تاثیر نامطلوبی در پیروزیها دارد. دائماً به فرماندهان رده‌های تابعه سفارش می‌كرد كه در امور مذهبی برادران دقت كنند.

همیشه لباس بسیجی بر تن داشت و در مقابل بسیجی‌ها، خاكی و فروتن بود. صفا، صداقت، سادگی و بی‌پیرایگی از ویژگیهای او بود. 

در توصیف شهید چنین گفته‌اند:

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عراقی: درود بر او كه صادقانه در میدان خونبار جهاد فی سبیل‌الله قدم نهاد و سرافراز و پرافتخار در خیل اولیای خاص الهی راه كمال پیمود و با عزت و افتخار به سوی ملكوت اعلی و سراپرده قرب الی الله عروج نمود. «طوبی لَهُم و حُسنُ مَآب.» آری، شهید خرازی قبل از شهادت نیز شهید زنده بود. او با چهره محبوبش و سیمای نورانیش حكایت از جهشی جدید و تقربی نوین برفراز قلل بلند عزت و كرامت به مقام عندالرب شتافت.

مهندس میرحسین موسوی: خرازیها رفتند تا هنر راست قامت بودن و فن نمایش زیستن و درس زیبا مردن را به ما بیاموزند. هنر خرازیها فتح خرمشهر و بستان نیست؛ شهادت، هنر مردان خداست؛ مرگی هنرمندانه و حیاتی جاودانه.

سردار فرماندهی كل سپاه : ما برادر عزیزی را از دست داده‌ایم و چه مشكل است دنیا را تحمل كردن بعد از رفتن این عزیزان، خدایا! حسین خرازی ما را در آخرت نزد صدیقین قرار بده و یاد او را به دل ما پایدار ساز.

نحوه شهادت  

او با آنكه یك دست بیشتر نداشت ولی با جنب و جوش و تلاش فوق‌العاده‌اش هیچ‌گاه احساس كمبود نمی‌كرد و برای تأمین و تدارك نیروهای رزمنده در خط مقدم جبهه، تلاش فراوانی می‌نمود. در بسیاری از عملیاتها حاج حسین مجروح شد. اما برای جلوگیری از تضعیف روحیه همرزمانش حاضر نمی‌شد به پشت جبهه انتقال یابد. در عملیات كربلای 5 ، زمانی مه در اوج آتش توپخانه دشمن، رساندن غذا به رزمندگان با مشكل مواجه شده بود، خود پییگیر جدی این كار شد، كه در همان حال خمپاره ای در نزدیكی اش منفجر شد و روح عاشورایی او به ملكوت اعلی پرواز كرد و این سردار بزرگ در روز هشتم اسفند ماه 1365 در جوار قرب الهی ماوا گزید. سردار دلا وری كه همواره در عملیات ها پیشقدم بود و اغلب اوقات شخصاً به شناسایی می رفت.در هر شرایطی تصمیمش برای خدا و در جهت رضای حق بود. او یار حسین زمان، عاشق جبهه و جبهه‌ای ها بود و وقتی به خط مقدم می‌رسید گویی جان دوباره‌ای می‌یافت؛ شاد می‌شد و چهره‌اش آثار این نشاط را نمایان می‌ساخت. شهید خرازی پرورش یافته مكتب حسین(ع) و الگوی وفاداری به اصول و ایستادگی بر سر ارزشها و آرمانها بود. جان شیفته‌اش آنچنان از زلال مكتب حیا‌ت‌بخش اسلام و زمزمه خلوص، سیراب شده بود كه كمترین شائبه سیاست‌بازی و جاه‌طلبی به دورترین زاویه ذهنش راه نمی‌یافت. این شهید سرافراز اسلام با علو طبع و همت والایی كه داشت هلال روشن مهتاب قلبش، هرگز به خسوف نگرایید و شكوفه‌های سفید نهال وجودش را آفت نفس، تیره نگردانید. در لباس سبز سپاه و میقات مسجد، مُحرِم شد، در عرفات جبهه وقوف كرد و در منای شلمچه و مسلخ عشق، جان به جان آفرین تسلیم نمود.

رهبر معظم انقلاب و فرمانده كل قوا در مورد ایشان می‌فرمایند: او (حسین خرازی) سردار رشید اسلام و پرچمدار جهاد و شهادت بود كه با ذخیره‌ای از ایمان و تقوا و جهاد و تلاش شبانه‌روزی برای خدا و نبرد بی‌امان با دشمنان اسلام، در آسمان شهادت پرواز كرد و بر آستان رحمت الهی فرود آمد و به لقاءالله پیوست

عکسهای شهید حاج حسین خرازی

نوشته شده در : چهارشنبه 20 آذر 1392  توسط : منتظران مصلح .    نظرات() .

برچسب ها: زندگینامه ، بیوگرافی ، دفاع مقدس ، فرماندهان دفاع مقدس ، زندگینامه شهید خرازی ، زندگینامه شهید حاج حسین خرازی ، شهید حاج حسین خرازی ،
nyinjurylawyerblog.com
پنجشنبه 17 بهمن 1398 11:35 ب.ظ
For example, when initially the published statement through the defendant could be known just to some people present at the
time of the statements made as well as the legal parties involved.
Safeguarding the intellectual property rights with their client is another
big practice area for sports lawyers. It will be your
household that'll be forgotten without way to enforce your last wishes.
וילות בצפון
پنجشنبه 17 بهمن 1398 10:32 ب.ظ
thanks a whole lot this web site is proper plus relaxed
נערות ליווי
چهارشنبه 16 بهمن 1398 04:20 ب.ظ
"We've got to build completely to another crescendo, cheri," he said.

"And we can have an ending that'll be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled with lust, along
with the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I was feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.

I felt the of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and I needed him to
thrust into me hard. Instead he pulled back and slid his
hardness back around my clit.

I'd been aching to have him inside, and I really could tell
that his really need to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to match mine, and I knew the sense of my wet pussy lips for
the head of his cock was getting excessive for both of us.


"Allow finale begin," he was quoted saying, and
that he slid the end of his cock inside me.

We both gasped because held his cock there to get a moment.
I contracted my pussy to tug him further inside, and then he threw his return on the sensation. Inch by excruciating inch he
pushed his cock inside me, with each time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful the way it filled me, but I want to
everthing inside me. I rolled aside and rested my leg against his shoulder, anf the husband plunged his cock all the way in.
ayur massage near me
پنجشنبه 10 بهمن 1398 09:27 ق.ظ
Ayurvedic products not only cure and treat diseases but
they are also effective in improving and looking
after the advantage of hair and skin. It addresses every area of lifestyle from your
food intake towards the exercise you get. Asparagus Racemosus (Shatavari)
and Tribulus Terrestris (Tribulus) - if you
are taking medications for hormonal imbalances, use caution.
pute haute savoie
جمعه 4 بهمن 1398 12:10 ب.ظ
femme sexe hard pute haute savoie pute ariege baise grange sexe model laval site de rencontre en video mapouka sexe salope vosges massage room
porno site de rencontre nouveau brunswick rencontre coquine en bretagne jeux pc porno partouze a la montagne site de rencontre signe astrologique photo fille porno site de rencontre x gratuit facebook de salope bourgeoise salope mature rencontre sexe finistere rencontre sm club sexe animation femme cherche rencontre ephemere facebook site
de rencontre sexe satin elle baise devant sa copine video porno grosse pute site de rencontre femme facile pute
club site de rencontre 40 landes totally spies sexe sex vidio porno race de chien levrette
rencontre femme caen mere et fille baise top site porno gratuit beurette de facebook bimbo beurette branlette tube sexe royan porno lesbienne gode ceinture one piece porno partouze interracial footballeuse salope sa premiere partouze plan cul
mec sexe et petites culottes roumaine pute annonce plan cul nantes salope sexy baise site de rencontre coquine fiable x videos porno
cbd gummies
سه شنبه 1 بهمن 1398 10:54 ق.ظ
Informative article, totally what I wanted to find.
porno duro trios
یکشنبه 29 دی 1398 12:57 ق.ظ
cumlaude porno porno duro trios sexo viejas gratis sexo lesbico gratis porno pollas gordas videos animados porno contactos mujeres valdemoro contactos
mujeres pontevedra videos de lesbianas teniendo sexo videos sexo calle intercambio porno descagar videos porno video sexo vecina conocer mujeres gratis sexo en blanes adicto al
sexo porno gratis video videos porno gratis conocer mujeres latinas porno hs donde conocer gente interesante
chat de sexo sin registro barcelona sexo porno 100 gratis videos porno sexo duro
peliculas gay con sexo explicito paginas contactos sexo
porno padre hija twitter sexo web sexo porno gordo videos porno de incestos video porno xnxx masage porno tias buenas haciendo
sexo ver escenas de sexo porno girls hombres desnudos porno peliculas eroticas con sexo explicito
sexo anal hd scarlett johansson porno sexo en publico xxx chica busca piso videos se sexo webcam pornos
se pasa al porno morenas porno sexo san sebastian sexo putas porno
oral cam gratis porno
viagra
شنبه 28 دی 1398 03:08 ب.ظ
Awesome issues here. I'm very happy to see your post.
Thanks so much and I am taking a look forward to touch you.
Will you kindly drop me a e-mail?
נערות ליווי במרכז
پنجشنبه 12 دی 1398 08:22 ب.ظ
The most effective man is often the grooms most reliable and faithful friend or relative.

One of the best man is often the grooms most reliable and faithful
good friend or relative. The ushers will be the grooms brothers,
cousin, or best associates, or brothers and shut
relations of the bride. Responsibilities of the perfect Man Before the wedding,
he - pays for his own attire, purchased or rented.
May give the envelope to the officiant before the ceremony.
During the ceremony, he - is just not part of
the processional however enters with the groom, standing behind the groom and slightly to the left.
After the ceremony, he - instantly serves as one of many witnesses in signing
the wedding license. On the reception, he - doesn't
stand within the receiving line until he can also be the father of the groom.

After the reception, he - promptly returns both his and
the grooms rented formal put on to the appropriate location.
tiege hanley
پنجشنبه 5 دی 1398 12:44 ق.ظ
Hi there! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I'm
trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success.

If you know of any please share. Thanks!
http://bbs.yuhedata.com/space-uid-1767157.html
دوشنبه 2 دی 1398 03:49 ب.ظ
It's amazing in favor of me to have a web site, which is good in support of
my experience. thanks admin
https://kokania.com/
دوشنبه 2 دی 1398 04:07 ق.ظ
Hey there! Someone in my Myspace group shared this website with
us so I came to look it over. I'm definitely loving the
information. I'm bookmarking and will be tweeting this to my
followers! Wonderful blog and superb style and design.
Best CBD Oil
سه شنبه 26 آذر 1398 07:00 ق.ظ
When I initially left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new
comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I receive 4 emails with the same comment.
Perhaps there is a means you are able to remove me from that service?
Cheers!
Best mattress
پنجشنبه 21 آذر 1398 05:20 ق.ظ
Incredible! This blog looks exactly like my old one!
It's on a totally different topic but it has pretty much the same layout and design. Great choice of
colors!
få större penis
چهارشنبه 13 آذر 1398 10:14 ب.ظ
Excellent article. Keep writing such kind of info on your blog.
Im really impressed by it.
Hi there, You have done an incredible job. I will certainly digg it and personally recommend
to my friends. I am confident they will be benefited from this web site.
penisförlängare
چهارشنبه 13 آذر 1398 06:27 ب.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment
is added I get several e-mails with the same comment.
Is there any way you can remove me from that service?
Thank you!
amsterdam escorts
جمعه 8 آذر 1398 01:03 ق.ظ
The very best man is usually the grooms most reliable and faithful buddy
or relative. The most effective man is often the grooms most trustworthy and faithful
good friend or relative. The ushers will be the grooms brothers, cousin, or best
pals, or brothers and shut family of the bride. Responsibilities of one of the best Man Before
the marriage, he - pays for his personal attire, bought or rented.
May give the envelope to the officiant before the
ceremony. Throughout the ceremony, he - is not a part of the processional but enters with the groom, standing behind the groom and barely to the left.
After the ceremony, he - instantly serves as one of the witnesses in signing the wedding license.
At the reception, he - does not stand within the receiving
line except he is also the father of the groom.
After the reception, he - promptly returns both his and the grooms rented formal wear to the appropriate location.
escorts uk
سه شنبه 5 آذر 1398 07:17 ق.ظ
The perfect man is usually the grooms most trustworthy and
faithful buddy or relative. The very best man is often the grooms most
reliable and faithful good friend or relative. The ushers would
be the grooms brothers, cousin, or finest mates, or brothers and close kin of the bride.
Responsibilities of the best Man Before the wedding,
he - pays for his personal attire, bought or rented.
May give the envelope to the officiant before the ceremony.
Through the ceremony, he - shouldn't be part of the processional however enters with the groom, standing behind the
groom and slightly to the left. After the ceremony, he - immediately serves as one
of the witnesses in signing the wedding license.

On the reception, he - doesn't stand within the receiving line except he can be
the father of the groom. After the reception, he
- promptly returns each his and the grooms rented formal put on to the appropriate location.
נערות ליווי
یکشنبه 26 آبان 1398 09:38 ق.ظ
The most effective man is often the grooms most reliable and faithful buddy or relative.
The best man is usually the grooms most reliable and faithful good friend
or relative. The ushers would be the grooms brothers, cousin, or finest mates, or brothers and close kinfolk of the bride.
Responsibilities of the most effective Man Before the wedding, he - pays for his personal attire,
bought or rented. May give the envelope to the
officiant before the ceremony. During the ceremony, he - is just
not part of the processional but enters with the groom, standing behind the groom and slightly to the left.
After the ceremony, he - immediately serves as one of the
witnesses in signing the wedding license. On the reception, he - doesn't
stand within the receiving line except he can be the father of the groom.
After the reception, he - promptly returns each
his and the grooms rented formal put on to the suitable location.
וילות באילת
چهارشنبه 22 آبان 1398 12:58 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rent, search by region, find in minutes a villa for
rental by city, a variety of rooms lofts and villas.

Be in awe of the images and knowledge that the site has to offer you.
The website is a center for everybody the ads
in the field, bachelorette party? Like a pal who leaves Israel?
Regardless of the key reason why you need to rent
a villa for a future event or simply just a group recreation suited
to any age. The site is also the middle of rooms by the hour, which is already another subject, for lovers who want an opulent room equipped for discreet entertainment
having a spouse or lover. Regardless of the you want, the 0LOFT
website produces a try to find you to find rentals for loft villas and
rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
togel hongkong
دوشنبه 20 آبان 1398 10:12 ب.ظ
منتظران مصلح - زندگینامه شهید حاج
حسین خرازی https://ssupriyadi.blogspot.com/2019/10/cara-prediksi-angka-jitu-togel-hongkong.html
directory
شنبه 11 آبان 1398 02:11 ق.ظ
directory - Lawyer - http://jhgr.co.smtrucker.ru/bitrix/rk.php?goto=http://www.hi5lawyers.com/thebest/probate-attorneys/
hi5 lawyers legal directory - hi5lawyers.Com - http://www.tgpworld.org/tgp/click.php?id=308423u=705975">hi5lawyers legal directory - http://200.1.25.44/userinfo.php?uid=1349015
예스카지노
پنجشنبه 9 آبان 1398 07:19 ق.ظ
ikm91.net - 예스카지노
situs poker deposit 15 ribu
پنجشنبه 2 آبان 1398 11:25 ب.ظ
منتظران مصلح - زندگینامه شهید حاج حسین
خرازی http://situstogelaman.com
שרותי ליווי בתל אביב
سه شنبه 30 مهر 1398 08:37 ق.ظ
Sexy2call Quick search and find the modern results Locate a massage
escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent
recreation. Searching for escort girls? Discrete apartments?
Create a quick search by region of Israel.
cheap cialis
یکشنبه 28 مهر 1398 03:29 ب.ظ
It's an remarkable article in support of all the web people; they will obtain advantage from it I am sure.
חדרים ללילה
جمعه 26 مهر 1398 04:14 ق.ظ
thanks lots this site is usually elegant along with laid-back
Tree Surgeon Croydon +44 7723 473589 - Stump Grinding
دوشنبه 22 مهر 1398 08:17 ب.ظ
We have been using El Cheapo for years.
directory
یکشنبه 21 مهر 1398 06:41 ب.ظ
With so most of legal formalities certainly
it is shrewd to call professional litigation attorney.
In addition, your accident case may involve conditions that require reliable
legal interpretation. It will be your family which will be forgotten with no approach to enforce your last wishes.
directory
https://www.spreaker.com
جمعه 19 مهر 1398 03:56 ق.ظ
Hey very nice blog!! Guy .. Beautiful .. Wonderful .. I'll bookmark
your website and take the feeds additionally? I am glad to find a lot of helpful information here
in the publish, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing.
. . . . .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو