تبلیغات
منتظران مصلح - زندگینامه شهید حاج حسین خرازی

امروز:

زندگینامه شهید حاج حسین خرازی

» نوع مطلب : زندگینامه ،دفاع مقدس ،

زندگینامه شهید حاج حسین خرازی

سردار رشید اسلام شهید حاج حسین خرازى به سال ۱۳۳۶ در یکى از محله‌هاى مستضعف‌نشین شهر شهیدپرور اصفهان بنام کوى کلم در خانواده‌اى آگاه، متقى و باایمان متولد شد. از همان آغاز کودکى باهوش و مودب بود. در دوران کودکى به دلیل مداومت پدر بر حضور در نماز جماعت و مراسم دینى، او نیز به این مجالس راه پیدا کرد.
از آنجا که والدین او براى تربیت فرزندان اهتمام زیادى داشتند، او را به دبستانى فرستادند که معلمانش افرادى متعهد، پایبند و مراقب امور دینى و اخلاقى بچه‌ها بودند. علاوه بر آن اکثر اوقات، پس از خاتمه تکالیف مدرسه به همراه پدر به مسجد محله – معروف به مسجد سید – مى‌رفت و به خاطر صداى صاف و پرطنینى که داشت، اذان‌گو و مکبر مسجد شد .


عکسهای از فرمانده های دفاع مقدس

حسین در زمان فراگیرى دانش کلاسیک، لحظه‌اى از آموزش مسائل دینى غافل نبود. به تدریج نسبت به امور سیاسى آشنایى بیشترى پیدا کرد و در شرایط فساد و خفقان دوران طاغوت گرایش زیادى به مطالعه جزوه‌ها و کتب اسلامى و انقلابى نشان داد. در سال ۱۳۵۵ پس از اخذ دیپلم طبیعى به سربازى اعزام شد. در مشهد ضمن گذراندن دوران سربازى، فعالانه به تحصیل علوم قرآنى در مجامع مذهبى مبادرت ورزید. طولى نکشید که او را به همراه عده‌اى دیگر به اجبار به عملیات سرکوبگرانه ظفار (عمان) فرستادند. حسین از این کار فوق‌العاده ناراحت بود و با آگاهى و شعور بالاى خود نماز را در آن سفر تمام مى‌خواند. وقتى دوستانش علت را سئوال کردند در جواب گفت: این سفر، سفر معصیت است و باید نماز را کامل خواند .
در سال ۱۳۵۷ به دنبال صدور فرمان حضرت امام خمینى مبنى بر فرار سربازان از پادگانها و سربازخانه‌ها، او و برادرش هر دو از خدمت سربازى فرار کردند و به خیل عظیم امت اسلامى پیوستند. آنها در این مدت، دائما در تکاپوى کار انقلاب و تشکل انقلابیون محل بودند.
شهید حاج حسین خرازى از همان آغاز پیروزى انقلاب اسلامى درگیر فعالیت در کمیته انقلاب اسلامى، مبارزه با ضد انقلاب داخلى و جنگهاى کردستان بود و لحظه‌اى آرام نداشت. به خاطر روحیه نظامى و استعدادى که در این زمینه داشت، مسئولیتهایى را در اصفهان پذیرفت و با شروع فعالیت ضد انقلابیون در گنبد، ماموریتى به آن خطه داشت. دشمن که هر روز در فکر ایجاد توطئه علیه انقلاب اسلامى بود، غائله کردستان را آفرید و شهید حاج حسین خرازى در اوج درگیریها، زمانى که به کردستان رفت، بعد از رشادتهایى که در زمینه آزاد کردن شهر سنندج (همراه با شهید على رضاییان فرمانده قرارگاه تاکتیکى حمزه) از خود نشان داد در سمت فرماندهى گردان ضربت که قویترین گردان آن زمان محسوب مى‌شد وارد عمل گردید و در آزادسازى شهرهاى دیگر از قبیل دیواندره، سقز، بانه، مریوان و سردشت، نقش موثرى را ایفا نمود و با تدابیر نظامى، بیشترین ضربات را به ضد انقلاب وارد آورد.
شهید خرازى با شروع جنگ تحمیلى بنا به تقاضاى همرزمان خود پس از یکسال خدمت صادقانه در کردستان راهى خطه جنوب شد و به سمت فرمانده اولین خط دفاعى که در برابر عراقیها در جاده آبادان – اهواز در منطقه دارخوین تشکیل شده بود – و بعدا در میان رزمنگان اسلام به خط شیر معروف شد – منصوب گشت. خطى که نه ماه در برابر مزدوران عراقى دفاع جانانه‌اى را انجام داد و دلاورانى قدرتمند را تربیت کرد.
در عملیات شکست حصر آبادان، فرماندهى جبهه دارخوین را به عهده داشت و دو پل حفار و مارد را – که عراقیها با نصب آن دو پل بر روى رود کارون آبادان را محاصره کرده بودند – به تصرف درآوردند .
حسین خرازی
شهید خرازى در آزادسازى بستان بهترین مانور عملیاتى را با دور زدن دشمن از چزابه و تپه‌هاى رملى و محاصره کردن آنها در شمال منطقه بستان انجام داد. پس از عملیات پیروزمند طریق‌القدس بود که تیپ امام حسین (ع) رسمیت یافت.
در عملیات فتح‌المبین دشمن را در جاده عین‌خوش با همان تدبیر فرماندهى‌اش حدود ۱۵ کیلومتر دور زد و آنها را غافلگیر نمود.
یگان او در عملیات بیت‌المقدس جزو اولین لشگرهایى بودند که از رود کارون عبور کردند و به جاده اهواز خرمشهر رسیدند و در آزادسازى خرمشهر نیز سهم بسزایى داشت. از آن پس در عملیاتهاى مختلف همچون رمضان، والفجر ۴ و خیبر در سمت فرماندهى لشکر امام حسین (ع) به همراه رزمندگان دلاور آن لشکر، رشادتهاى بسیارى از خود نشان داد. در عملیات خیبر که توام با صدمات و مشقات زیادى بود دشمن، منطقه را با انواع و اقسام جنگ‌افزارها و بمب‌هاى شیمیایى مورد حمله قرار داده بود، اما شهید خرازى هرگز حاضر به عقب‌نشینى و ترک موضع خود نشد، تا اینکه در این عملیات یک دست او در اثر اصابت ترکش قطع گردید و پیکر زخم خورده او به عقب فرستاده شد
.
از بیمارستان یزد – همانجایى که بسترى بود – به منزل تلفن کرد و به پدرش گفت: “من مجروح شده‌ام و دستم خراشى جزیى برداشته، لازم نیست شما زحمت بکشید و به یزد بیایید، چون مسئله چندان مهمى نیست. همین روزها که مرخص شدم خودم به دیدارتان مى‌آیم.” در عملیات کربلاى ۵ در جلسه‌اى با حضور فرماندهان گردانها و یگانها از آنان بیعت گرفت که تا پاى جان ایستادگى کنند و گفت: “هر کس عاشق شهادت نیست از همین حالا در عملیات شرکت نکند، زیرا که این یکى از آن عملیات‌هاى عاشقانه است و از حسابهاى عادى خارج است.”
لشگر او توانست با عبور از خاکریزهاى هلالى که در پشت نهر جاسم از کنار اروندرود تا جنوب کانال ماهى ادامه داشت شکست سختى به عراقیها وارد آورند.
او با آنکه یک دست بیشتر نداشت، ولى با جنب و جوش و تلاش فوق‌العاده‌اش هیچ‌گاه احساس کمبود نمى‌کرد و براى تامین و تدارک نیروهاى رزمنده در خط مقدم جبهه تلاش فراوانى مى‌نمود .
در بسیار از عملیاتها حاج حسین مجروح شد، اما براى جلوگیرى از تضعیف روحیه همرزمانش حاضر نمى‌شد به پشت جبهه انتقال یابد.
این سردار بزرگ در روز هشتم اسفند ۱۳۶۵ در جوار قرب الهى ماوا گزید.
رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا در مورد ایشان مى‌فرمایند: او (حسین خرازى) سردار رشید اسلام و پرچمدار جهاد و شهادت بود که با ذخیره‌اى از ایمان و تقوا و جهاد وتلاش شبانه‌روزى براى خدا و نبرد بى‌امان با دشمنان اسلام، در آسمان شهادت پرواز کرد و بر آستان رحمت الهى فرود آمد و به لقاءالله پیوست .

حسین خرازی،زندگینامه حسین خرازی،وصیتنامه شهید حسین خرازی

خصوصیات برجسته شهید

شهید خرازی با قرآن و مفاهیم آن مانوس بود و قرآن را با صدای بسیار خوبی قرائت می‌كرد. روزهای عاشورا با پای برهنه به همراه برادران رزمنده خود در لشكر امام حسین(ع) در بیابانهای خوزستان به سینه‌زنی و عزاداری می‌پرداخت و مقید بود كه شخصاً در این روز زیارت عاشورا بخواند. او علاوه بر داشتن تدبیر نظامی، شجاعت كم‌نظیری داشت. با همه مشكلات و سختیها، در طول سالیان جنگ و جهاد از خود ضعفی نشان نداد. قاطعیت و صلابتش برای همه فرماندهان گردانها و محورها، نمونه و از ابهت فرماندهی خاصی برخوردار بود. حساسیت فوق‌العاده‌ای نسبت به مصرف بیت‌المال داشت، همیشه نیروها را به پرهیز از اسراف سفارش می‌كرد و می‌گفت: وسایل و امكاناتی را كه مردم مستضعف دراین دوران سخت زندگی جنگی تهیه می‌كنند و به جبهه می‌فرستند بیهوده هدر ندهید، آنچه می‌گفت عامل بود، به همین جهت گفتارش به دل می‌نشست. حاج حسین معتقد به نظم و ترتیب در امور و رعایت انضباط نظامی بود و از اهتمام به آموزش نظامی برادران و تربیت كادرهای كارآمد غافل نبود. نیمه‌های شب اغلب از آسایشگاهها و محلهای استقرار نیروی لشكر سركشی نموده و حتی نحوه خوابیدن آنها را كنترل می‌كرد. گاه، اگر پتوی كسی كنار رفته بود با آرامش تمام آن را بر روی او می‌كشید. او به وضع تداركات رزمندگان به صورت جدی رسیدگی می‌كرد. 

شهید خرازی یك عارف بود. همیشه با وضو بود. نمازش توام با گریه و شور و حال بود و نماز شبش ترك نمی‌شد. او معتقد بود: هرچه می‌كشین و هرچه كه به سرمان می‌آید از نافرمانی خداست و همه، ریشه در عدم رعایت حلال و حرام خدا دارد. دقت فوق‌العاده‌ای در اجرای دستورات الهی داشت و این اعتقاد را بارها به زبان می‌آورد كه: سهل‌انگاری و سستی در اعمال عبادی تاثیر نامطلوبی در پیروزیها دارد. دائماً به فرماندهان رده‌های تابعه سفارش می‌كرد كه در امور مذهبی برادران دقت كنند.

همیشه لباس بسیجی بر تن داشت و در مقابل بسیجی‌ها، خاكی و فروتن بود. صفا، صداقت، سادگی و بی‌پیرایگی از ویژگیهای او بود. 

در توصیف شهید چنین گفته‌اند:

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عراقی: درود بر او كه صادقانه در میدان خونبار جهاد فی سبیل‌الله قدم نهاد و سرافراز و پرافتخار در خیل اولیای خاص الهی راه كمال پیمود و با عزت و افتخار به سوی ملكوت اعلی و سراپرده قرب الی الله عروج نمود. «طوبی لَهُم و حُسنُ مَآب.» آری، شهید خرازی قبل از شهادت نیز شهید زنده بود. او با چهره محبوبش و سیمای نورانیش حكایت از جهشی جدید و تقربی نوین برفراز قلل بلند عزت و كرامت به مقام عندالرب شتافت.

مهندس میرحسین موسوی: خرازیها رفتند تا هنر راست قامت بودن و فن نمایش زیستن و درس زیبا مردن را به ما بیاموزند. هنر خرازیها فتح خرمشهر و بستان نیست؛ شهادت، هنر مردان خداست؛ مرگی هنرمندانه و حیاتی جاودانه.

سردار فرماندهی كل سپاه : ما برادر عزیزی را از دست داده‌ایم و چه مشكل است دنیا را تحمل كردن بعد از رفتن این عزیزان، خدایا! حسین خرازی ما را در آخرت نزد صدیقین قرار بده و یاد او را به دل ما پایدار ساز.

نحوه شهادت  

او با آنكه یك دست بیشتر نداشت ولی با جنب و جوش و تلاش فوق‌العاده‌اش هیچ‌گاه احساس كمبود نمی‌كرد و برای تأمین و تدارك نیروهای رزمنده در خط مقدم جبهه، تلاش فراوانی می‌نمود. در بسیاری از عملیاتها حاج حسین مجروح شد. اما برای جلوگیری از تضعیف روحیه همرزمانش حاضر نمی‌شد به پشت جبهه انتقال یابد. در عملیات كربلای 5 ، زمانی مه در اوج آتش توپخانه دشمن، رساندن غذا به رزمندگان با مشكل مواجه شده بود، خود پییگیر جدی این كار شد، كه در همان حال خمپاره ای در نزدیكی اش منفجر شد و روح عاشورایی او به ملكوت اعلی پرواز كرد و این سردار بزرگ در روز هشتم اسفند ماه 1365 در جوار قرب الهی ماوا گزید. سردار دلا وری كه همواره در عملیات ها پیشقدم بود و اغلب اوقات شخصاً به شناسایی می رفت.در هر شرایطی تصمیمش برای خدا و در جهت رضای حق بود. او یار حسین زمان، عاشق جبهه و جبهه‌ای ها بود و وقتی به خط مقدم می‌رسید گویی جان دوباره‌ای می‌یافت؛ شاد می‌شد و چهره‌اش آثار این نشاط را نمایان می‌ساخت. شهید خرازی پرورش یافته مكتب حسین(ع) و الگوی وفاداری به اصول و ایستادگی بر سر ارزشها و آرمانها بود. جان شیفته‌اش آنچنان از زلال مكتب حیا‌ت‌بخش اسلام و زمزمه خلوص، سیراب شده بود كه كمترین شائبه سیاست‌بازی و جاه‌طلبی به دورترین زاویه ذهنش راه نمی‌یافت. این شهید سرافراز اسلام با علو طبع و همت والایی كه داشت هلال روشن مهتاب قلبش، هرگز به خسوف نگرایید و شكوفه‌های سفید نهال وجودش را آفت نفس، تیره نگردانید. در لباس سبز سپاه و میقات مسجد، مُحرِم شد، در عرفات جبهه وقوف كرد و در منای شلمچه و مسلخ عشق، جان به جان آفرین تسلیم نمود.

رهبر معظم انقلاب و فرمانده كل قوا در مورد ایشان می‌فرمایند: او (حسین خرازی) سردار رشید اسلام و پرچمدار جهاد و شهادت بود كه با ذخیره‌ای از ایمان و تقوا و جهاد و تلاش شبانه‌روزی برای خدا و نبرد بی‌امان با دشمنان اسلام، در آسمان شهادت پرواز كرد و بر آستان رحمت الهی فرود آمد و به لقاءالله پیوست

عکسهای شهید حاج حسین خرازی

نوشته شده در : چهارشنبه 20 آذر 1392  توسط : منتظران مصلح .    نظرات() .

برچسب ها: زندگینامه ، بیوگرافی ، دفاع مقدس ، فرماندهان دفاع مقدس ، زندگینامه شهید خرازی ، زندگینامه شهید حاج حسین خرازی ، شهید حاج حسین خرازی ،
What Are Hemorrhoids
یکشنبه 27 مرداد 1398 12:24 ق.ظ
At this moment I am ready to do my breakfast, once having my breakfast coming over again to read further news.
sexy2call
جمعه 25 مرداد 1398 05:31 ب.ظ
The ads are governed by all of the binding laws with the
State of Israel.
נערות ליווי בתל אביב
شنبه 19 مرداد 1398 08:34 ب.ظ
Sexy2call Quick search to get up to date results Discover a
massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent
recreation. Interested in escort girls? Discrete
apartments? Make a quick search by region of Israel.
veći penis
شنبه 19 مرداد 1398 11:36 ق.ظ
Good day! Would you mind if I share your blog with my myspace group?
There's a lot of people that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Many thanks
נערות ליווי ברמת גן
پنجشنبه 17 مرداد 1398 01:12 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's using a cappuccino. He is handsome.
Brown hair slicked back, glasses that fit his face, hazel eyes and the prettiest lips I've seen. He's well-built, with incredible arms and a chest that stands out for this sweater.
We're standing in the front of each other discussing people,
what we really wish for for the future, what we're in search of on another person.
He starts saying that he has been rejected many times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I say He smiles at
me, biting his lip.

‘Oh, I do not know. Everything happens for a good reason right.

But analyze, would you reject me, does one
Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, can you mind if I kissed you at the moment?' he said as I am closer to him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, simply do it.' I reply.

‘I enjoy how you think.' , he said.

While waiting, I start scrubbing my calcaneus in his leg, massaging it slowly. ‘Precisely what do you enjoy in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone you never know what they have to want. A person who won't say yes even if I said yes. Someone who's not scared of trying interesting things,' he says. ‘I'm never afraid when attemping interesting things, especially in relation to making new stuff in the bed room ', I intimate ‘And I really like women that are direct, who cut through the chase, like you may did. For being
honest, this is a huge turn on.
바카라카지노PPAP3.COM
چهارشنبه 16 مرداد 1398 10:00 ق.ظ
PPAP3.COM A82GH777
this link
جمعه 11 مرداد 1398 09:50 ب.ظ
It is actually a nice and helpful piece of information. I'm
satisfied that you simply shared this helpful info with us.
Please keep us informed like this. Thank you for sharing.
http://canadianopharmacy.com/
دوشنبه 7 مرداد 1398 01:55 ق.ظ

Thanks a lot. Excellent information!
canada online pharmacies surrey drugstore online india buy viagra 25mg good canadian online pharmacies canada online pharmacies legitimate canadian medications by mail pharmacy canada 24 canadian pharcharmy online online canadian pharmacies drugs for sale on internet
צימרים
یکشنبه 6 مرداد 1398 12:29 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rental, search by region, find during first minutes a villa for rental by city, several different
rooms lofts and villas. Be thankful for the images and information that they have to offer you.
The website is a center for all of you the ads in the field, bachelorette party?
Enjoy somebody who leaves Israel? It doesn't matter what the
main reason you need to rent a villa for a future event or perhaps friends recreation suited
to any age. The website is also the center of rooms by way of the hour,
which is already another subject, for lovers who are seeking a
luxurious room equipped for discreet entertainment that has a spouse or lover.
It doesn't matter what you are searching for, the 0LOFT website produces a try to find you to
find rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
gambling
شنبه 5 مرداد 1398 11:42 ب.ظ
We're a group of volunteers and opening a neww scheme in our community.
Your website provided us with valuable information tto work on. You've done an impressive job and our wholle community will be thankful to you.
viagra Pills
شنبه 5 مرداد 1398 11:37 ب.ظ
Thanks , I have rewcently beeen looking for info about this topic for a long time and yours is
the greatest I've came upon so far. But, what in regards to the conclusion? Aree you certain about thee source?
Danielle
شنبه 29 تیر 1398 06:58 ب.ظ
Hi my family member! I wish to say that this post is amazing, nice
written and include almost all importnt infos.

I'd luke to see extra posts like this .
Konto dla firmy
یکشنبه 23 تیر 1398 08:55 ب.ظ
Article writing is also a excitement, if you know then you can write
or else it is complex to write.
וילות באילת
جمعه 21 تیر 1398 08:18 ب.ظ
Index Search Villas and lofts for rent, search by region, find in a few minutes a villa rented by city, various
rooms lofts and villas. Be in awe of the images and information that they have to offer you.

The site is a center for everybody the ads
from the field, bachelorette party? Enjoy a pal who leaves
Israel? No matter what the reason why it's important to rent a villa for a future event or simply just an organization recreation appropriate for any age.
The site is also the center of rooms from the hour, which is another subject, for lovers who are searhing for a lavish room equipped for
discreet entertainment that has a spouse or lover. No matter what you are interested in, the
0LOFT website creates a look for you to identify rentals for loft villas and rooms throughout Israel,
North South and Gush Dan.
נערות ליווי
سه شنبه 18 تیر 1398 05:18 ق.ظ
"We have to build to a different one crescendo, cheri," he
said. "Therefore we will have an ending that'll be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled up with lust, and also
the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I had been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.
I felt the pinnacle of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and I need to him to thrust into me hard.
Instead he retracted and slid his hardness back as much as my clit.


I'd been aching to get him inside, and I could truthfully tell that
his have to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to complement mine, and I knew the feeling of my wet
pussy lips to the head of his cock was getting excessive
for of us.

"Enable the finale begin," he said, and that he slid the tip of his cock inside me.


Both of us gasped as they held his cock there for the moment.

I contracted my pussy to pull him further inside, and the man threw his return for the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock inside
me, and every time I squeezed my pussy around him.

His cock felt wonderful because it filled me, but I needed
everything inside me. I rolled sideways and
rested my leg against his shoulder, and hubby plunged his cock right in.
נערות ליווי ברמת גן
شنبه 15 تیر 1398 02:48 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's creating a cappuccino.
They're handsome. Brown hair slicked back, glasses for his
face, hazel eyes and the prettiest lips I've seen. He's well built, with incredible arms and a chest that sticks out about this sweater.
We're standing ahead of one another dealing with our lives, what we
want money for hard times, what we're looking for on another person.
He starts telling me that he has been rejected
a great deal of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I only say He smiles at me, biting
his lip.

‘Oh, I wouldn't know. Everything happens for an excuse right.
But analyze, you would not reject me, does one Ana?'
He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you at the moment?' he said as I get closer to him and kiss him.

‘The next time don't ask, do it.' I reply.

‘I prefer the way you think.' , he said.

Meanwhile, I start scrubbing my high heel as part of his leg, massaging it slowly. ‘Exactly what do you prefer in females? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I enjoy determined women. Someone you will never know the things they want. Somebody that won't say yes because I said yes. Someone who's not afraid when you attempt new things,' he says. ‘I'm never afraid when trying interesting things, especially on the subject of making something totally new in the bed room ', I intimate ‘And I like girls that are direct, who cut through the chase, like you recently did. For being
honest, which is a huge turn on.
sex
جمعه 14 تیر 1398 12:28 ق.ظ
I am in fact thankful to the holder of thiks website who has shared this wonderful article at at this time.
נערת ליווי
سه شنبه 11 تیر 1398 08:42 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.

I'm having black coffee, he's which has a cappuccino.
They're handsome. Brown hair slicked back, glasses for his face, hazel eyes and the
most amazing lips I've seen. He's well developed, with incredible arms as well as a chest that
shines for this sweater. We're standing ahead of one another preaching about
us, what we want into the future, what we're trying to find on another person. He starts telling me that she has been rejected many times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I believe
that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I really don't know. Everything happens for a good reason right.
But figure out, you wouldn't reject me, does one Ana?' He said.‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you right this moment?' he explained as I recieve nearer to him and kiss him.

‘The next occasion don't ask, function it.' I reply.

‘I love how you will think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my heel bone in her leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you wish in females? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone you never know whatever they want. Somebody who won't say yes although I said yes. Someone who's not scared when attemping new things,' he says. ‘I'm never afraid when you try new stuff, especially in regards to making something totally new in the sack ', I intimate ‘And I adore women who are direct, who cut over the chase, like you just did. To generally be
honest, that is a huge turn on.'
שירותי ליווי חיפה
سه شنبه 11 تیر 1398 01:39 ق.ظ
Sexy2call Quick search and acquire the most up-to-date results Get a massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. In search of escort
girls? Discrete apartments? Make a quick search by region, the largest portal in Israel for discreet apartments and escort girls, various youth ads that will give you service and guidance you
did not know, browse by city to get the dream girl for the indulgence,
business meeting? Ads usually do not include and or provide and
or encourage and or imply the provision of sexual services.
The ads are controlled by every one of the binding laws from the State
of Israel.
Sexy Ass Cams
دوشنبه 3 تیر 1398 09:03 ب.ظ
I think the admin of this web page is genuinely working hard in favor
of his website, as here every data is quality based material.
http://ichdanzert.strikingly.com/
دوشنبه 3 تیر 1398 05:44 ق.ظ

You actually reported this adequately.
we choice cialis uk walgreens price for cialis female cialis no prescription ou acheter du cialis pas cher cialis kaufen bankberweisung look here cialis cheap canada cialis para que sirve cialis billig cialis online napol cialis prezzo al pubblico
tadalafil 10 mg
یکشنبه 2 تیر 1398 01:45 ب.ظ

Regards! Ample advice!

buy cheap cialis in uk canadian discount cialis cialis pills price each are there generic cialis cialis usa cost 200 cialis coupon prescription doctor cialis buy cialis uk no prescription cialis online napol cialis tadalafil online
http://wyethanla.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 11:07 ب.ظ

Wonderful content, Cheers.
cialis usa cost where cheapest cialis cialis 05 cialis patentablauf in deutschland cialis patent expiration can i take cialis and ecstasy safe dosage for cialis cialis patent expiration where to buy cialis in ontario warnings for cialis
http://lindbiltlent.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 06:20 ق.ظ

You said it very well.
generic cialis at the pharmacy cheap cialis viagra or cialis where do you buy cialis click here take cialis cialis super kamagra cialis online napol cialis daily dose generic interactions for cialis acheter cialis kamagra
http://prinsonlai.strikingly.com/
جمعه 31 خرداد 1398 02:25 ب.ظ

Cheers, An abundance of information.

cialis generico postepay cialis diario compra look here cialis cheap canada comprar cialis navarr achat cialis en suisse cialis kamagra levitra ou trouver cialis sur le net cialis prices fast cialis online free generic cialis
buy original cialis
پنجشنبه 30 خرداد 1398 09:51 ب.ظ

Thanks a lot, Helpful stuff!
cialis ahumada safe site to buy cialis online tadalafil 10 mg overnight cialis tadalafil generic cialis at the pharmacy cipla cialis online cialis en 24 hora safe site to buy cialis online dose size of cialis cialis from canada
business marketing
پنجشنبه 30 خرداد 1398 09:32 ب.ظ
Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a blog site?
The account heoped me a acceptable deal. I had been tiny bbit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept
נערות ליווי בתל אביב
پنجشنبه 30 خرداد 1398 01:30 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's having a cappuccino. He is handsome.
Brown hair slicked back, glasses that are great for his face,
hazel eyes and the most beautiful lips I've seen. They're quality, with incredible arms as well as a chest that is unique
on this sweater. We're standing before of each other discussing our lives, what
you want into the future, what we're seeking on another person. He starts saying that bigger been rejected plenty of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I have faith that He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I do not know. Everything happens for a good reason right.
But tell me, utilize reject me, could you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, can you mind if I kissed you at the moment?' he stated as I recieve more detailed him and kiss him.

‘Next time don't ask, function it.' I reply.

‘I enjoy the way you think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my calcaneus as part of his leg, massaging it slowly. ‘So what can that suits you girls? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I enjoy determined women. Someone you never know what they want. Somebody who won't say yes although I said yes. Someone who's not afraid when trying something totally new,' he says. ‘I'm never afraid when trying something totally new, especially with regards to making something totally new in the bed room ', I intimate ‘And I love women who are direct, who cut from the chase, like you may did. Being
honest, that's a huge turn on.'
cbd oil for anxiety
پنجشنبه 30 خرداد 1398 07:49 ق.ظ
Good way off explaining, and fastidious piece of writing to obtain data regarding my presentation subject, which i am going tto deliver inn college.
http://mirycklu.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 03:03 ق.ظ

You suggested it superbly.
cialis qualitat canadian cialis get cheap cialis canadian drugs generic cialis cialis free trial cialis for daily use tadalafil 20 mg generic cialis pill online cialis 5 mg we use it 50 mg cialis dose
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30